Dlaczego lakier hybrydowy schnie tak długo?

Jak nie zepsuć manicure – lakier hybrydowy nie schnie dobrze

Zdarza się, że lakier hybrydowy nie wysycha nawet po dokładnym wysuszeniu w lampie. Rozważ najczęstsze powody, dla których tak się dzieje.

 • Gruba warstwa lakieru hybrydowego

Chcąc stworzyć niezwykły manicure, ważne jest, aby nie przesadzać. Każda warstwa powłoki powinna być cienka i schludna. Jeśli nie przestrzegasz tej zasady i nie żałujesz lakieru żelowego, nie powinieneś się dziwić, że jego warstwy nie chcą się polimeryzować.

Zwykle takie błędy popełniają początkujący mistrzowie, którzy w ten sposób chcą zamaskować niedociągnięcia nieprofesjonalnej aplikacji. Dlatego lepiej nakładać 3-4 cienkie warstwy niż 2 gęste.

 • Stare lampy lub wymiana tylko części z nich

Żarówki ultrafioletowe zużywają się podczas użytkowania. Dlatego muszą być okresowo zmieniane (i wszystkie naraz – nie można zmienić tylko kilku). Należy to robić co trzy do sześciu miesięcy. Częstotliwość zależy od tego, jak intensywnie korzystasz z urządzenia.

Nawiasem mówiąc, niektórzy rzemieślnicy nie wiedzą, że podłokietnik w lampie ma folię ochronną, którą należy zdjąć, aby uzyskać wysokiej jakości odbicie promieni w lampie i dobre suszenie.

 • Lakier hybrydowy wygasł

Częstym powodem, dla którego powłoka nie wysycha, jest upłynął jej okres użytkowania. Większość lakierów hybrydowych ma okres trwałości od jednego do trzech lat od momentu otwarcia butelki.

Jak sprawdzić, czy narzędzie jest nieaktualne? Producenci zwykle zaznaczają czas użytkowania bezpośrednio na etykietach lub na samym dnie butelek.

 • Wygląd mokrego żelu tworzy lepką warstwę

Często można usłyszeć od początkujących w serwisie paznokci, że lakier hybrydowy po wyschnięciu jest miękki . Ale resztkowa lepkość jest częstym zjawiskiem.

Oznacza to, że powłoka uległa polimeryzacji, ale aby wyeliminować wyimaginowaną suchość, musisz kupić specjalne narzędzie i przejechać nim po paznokciu. Wtedy manicure będzie idealny.

 • Kolorowe lakiery żelowe niektórych marek lub jasne innych czasami długo i słabo schną

Słabe utwardzenie powłoki może być spowodowane tym, że niektóre kolory (niezależnie od tego, która firma je wypuściła) w ogóle nie wysychają.

Na przykład niektóre powłoki w ogóle nie stają się twarde, jeśli muszą wyschnąć za pomocą lamp LED lub ich utwardzenie trwa dłużej. I nie spiesz się, aby obwiniać sprzedawców, którzy nie powiedzieli ci o tym fakcie.

Porady w tym przypadku nie pomogą. Nikt nie może z góry powiedzieć, jak zachowa się ten lub inny ton.

 • Kolor nie był używany przez długi czas

Jeśli nie używasz produktu przez dłuższy czas, może on ulec stagnacji. Ale nie spiesz się, aby go wyrzucić. Wystarczy trochę poczekać i pozwolić mu się wymieszać. Nie wstrząsaj butelką – pigment nie zostanie w ten sposób równomiernie rozprowadzony. Musisz wziąć go w dłonie i lekko zwinąć w dłoniach.

 • Niewłaściwe przechowywanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego butelki, w których produkowane są lakiery hybrydowe są przyciemnione? Okazuje się, że robi się to nie tylko dla kaprysu.

Rzecz w tym, że takie powłoki są bardzo podatne na promienie ultrafioletowe i trzeba je przechowywać tam, gdzie promienie słoneczne nie mogą przeniknąć. A jeśli nie zapewnisz takich warunków, narzędzie może stracić swoje pierwotne właściwości.

 • Wysoki stopień nasycenia pigmentu

Wiele nasyconych odcieni (na przykład ciemnych lub bardzo jasnych) plami serwetkę po usunięciu lepkiej warstwy. Ale to wcale nie oznacza, że ​​żel do polerowania nie uległ polimeryzacji. W przypadku takich kolorów zjawisko to jest normalne. Pochłaniają więcej UV i wymagają mocniejszego aparatu.

 • Do suszenia używana jest lampa LED, a lakier hybrydowy nadaje się tylko do suszenia w UV (lub odwrotnie)

Wspomnieliśmy już trochę o tej właściwości powłok powyżej. Istnieją powłoki, które polimeryzują tylko w lampach LED lub tylko w UV. Na przykład często baza do lakieru hybrydowego nie wysycha podczas używania pierwszego.

Ale skąd wiesz, czy Twoja suszarka jest odpowiednia dla konkretnego produktu? Spójrz na etykiety na butelkach. W powłokach przeznaczonych do lamp LED jest napisane – LED. W przypadku UV stosuje się oznaczenie UV. Jeśli są oba napisy, to żel do polerowania jest uniwersalny i do jego polimeryzacji można użyć wszystkich rodzajów lamp.

 • Niewłaściwy sposób na usunięcie lepkości

Często początkujący mistrzowie lub stosując żel do polerowania w domu, aby zaoszczędzić pieniądze, nie kupuj klinsera, aby usunąć lepkość. Zastępcą stają się bardzo agresywne środki: alkohol, wódka i inne „analogi”. Taka wymiana może prowadzić do ścierania wierzchniej warstwy lakieru żelowego wraz z lepkością.

Top – 5 problematycznych lakierów hybrydowych

Po przestudiowaniu mistrzów obsługi paznokci opracowaliśmy listę marek, w których lakiery żelowe najczęściej mają problemy z suszeniem.

 • chiński

Chińscy producenci wytwarzają analogi produktów znanych marek. Ale nawiasem mówiąc, większość kupujących jest zadowolona z zakupionego produktu. Jednak niektórzy narzekają, że lakiery żelowe rozprowadzają się podczas wysychania, słabo polimeryzują i pokrywają się pęknięciami. Ogólnie kogo to obchodzi.

 • Żelowy żel do polerowania

W produktach amerykańskiej marki jest kilka niedociągnięć, ale nadal są. A jednym z nich jest to, że czasami jego pierwsza warstwa (niezależnie od podkładu) lekko się zwija i roluje po wyschnięciu. Ale z jakiegoś powodu to właśnie biały odcień słabo polimeryzuje pod lampą, dlatego czas jego przebywania pod lampą musi zostać wydłużony. Nie znaleziono innych odcieni takich właściwości.

Kiedyś wokół lakierów tej kolekcji powstało silne poruszenie. Ale jednocześnie użytkownicy narzekają, że kiedy zaczynają nakładać kolejną warstwę, pędzel jest cały „rozmazany” na poprzedniej. Oznacza to, że całkowite wyschnięcie powłoki trwa dłużej niż w przypadku innych marek.

Александр

Все будет хорошо...

Rate author