dlaczego podstawa nie wysycha w lampie uv

Czy muszę wysuszyć podstawę w lampie?

Aby wysuszyć podstawę, użyj lamp ultrafioletowych lub LED. Zaleca się wcześniejsze przeczytanie informacji o tym, jak długo trwa całkowite wyschnięcie, w instrukcji dołączonej do butelki podstawowej. Jeśli ten czas się skróci, pojawią się problemy z nałożeniem topu. Jeśli prześwietlisz paznokcie pod światło, tekstura bazy ulegnie deformacji, co również negatywnie wpłynie na jakość manicure.

Po odczekaniu niezbędnego czasu mistrz nakłada na paznokcie kolorową powłokę. Następnie paznokcie ponownie wysychają. Zasada jest tutaj bardzo prosta: kolorowa powłoka schnie dokładnie tak długo, jak baza.

Uwaga! Podłoże musi być całkowicie suche przed nałożeniem warstwy nawierzchniowej. Jeśli zignorujesz tę zasadę, kolorowy lakier będzie leżał nierównomiernie. Z tego powodu manicure wkrótce zacznie się łuszczyć, a lakier zamiast miesiąca utrzyma się na paznokciach tylko przez tydzień.

Jak wysuszyć lakier hybrydowy w lampie

Aby żel do polerowania dobrze wysechł, należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Niektóre rodzaje lakierów hybrydowych zawierają substancje, które zmieniają swoją strukturę pod wpływem promieni ultrafioletowych. Dlatego przed włożeniem paznokci pod lampę należy uważnie przeczytać instrukcję.
 • Przed pracą musisz dokładnie sprawdzić urządzenie oświetleniowe. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń zewnętrznych lub wewnętrznych nie należy używać urządzenia.
 • Po każdym kliencie lampę należy bezbłędnie zdezynfekować.
 • Po upływie daty ważności żarówka musi zostać wymieniona, nawet jeśli nadal jest jasna. Jeśli użyjesz lampy, której termin ważności upłynął, powłoka będzie delikatna.
 • Podczas pracy ze źródłem światła ultrafioletowego zabrania się używania materiałów ściernych oraz produktów zawierających aceton, ponieważ agresywne działanie tych substancji może uszkodzić powierzchnię roboczą żarówki. Jeśli powierzchnia urządzenia zacznie się nagrzewać podczas pracy, zaleca się wyłączenie lampy na chwilę, w przeciwnym razie może się nie powieść.

  Musisz wiedzieć nie tylko, jak długo lakier żelowy schnie w lampie, ale także jak możesz przyspieszyć schnięcie. Aby przyspieszyć, musisz wziąć mocniejsze urządzenie.

  Częste błędy

  Problem zwijania się lub kurczenia żelkotu jest częstym problemem zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbystów. Przyczyny tych problemów mogą być bardzo różnorodne.

  Najczęściej winna jest niewystarczająca moc lub niewłaściwie dobrany rodzaj lampy. W przypadku zakupu innego może pojawić się problem, że lakier, do którego jest przeznaczony, zostanie wycofany ze sprzedaży. Przed zakupem nowej oprawy sprawdź etykietę żelkotu, aby dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju lampy potrzebujesz.

  Inną częstą przyczyną są przestarzałe żarówki. Jedynym wyjściem jest ich wymiana.

  Lampy UV nie są w stanie wysuszyć grubej warstwy powłoki. Odwrotnym powodem jest bardzo cienka warstwa, która bardzo łatwo wysycha. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja psują jakość manicure.

  Jeśli powyższe opcje można wykluczyć, jest to jakość użytych produktów. Być może wygasł lub nie jest oryginalny. Takie fundusze lepiej wyrzucić. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

  Proces schnięcia lakieru hybrydowego jest prosty i szybki. Robiąc wszystko dobrze, możesz uzyskać idealny manicure. Dlatego koniecznie przeczytaj instrukcje dołączone do produktów żelowych i suszarek.

  Jak długo suszyć bazę

  Zasady suszenia podstawy zależą od używanej lampy. Dlatego różni mistrzowie potrzebują różnej ilości czasu na pracę.

  Jak długo schnąć lakier żelowy w lampie LED

  Czas schnięcia przy użyciu lampy LED zależy od jej mocy:

  • 6 watów – baza wysycha w pół minuty, na warstwę główną będziesz musiał spędzić dwa razy więcej czasu;
  • 18 – bazę da się uporać w 20 sekund, lakier hybrydowy i top schną o 10 sekund dłużej;
  • 20 – w tym samym czasie;
  • 48 – 5 sekund spędzonych na podstawie, 15 – na lakierze.

  Te żarówki są drogie, ale mają długą żywotność.

  Jak długo schnąć lakier hybrydowy w lampie UV

  W przypadku korzystania ze źródła światła ultrafioletowego czas będzie następujący:

  • 9 watów – 2 minuty na bazę, 5 minut na lakier hybrydowy i top;
  • 18-1 minuta na bazę, 3 minuty na lakier;
  • 36–1 minuta i 2 minuty;
  • 48 – te same wskaźniki.

  Żarówki UV są niedrogie, ale często się przepalają.

  Jak długo suszyć podstawę w lampie o mocy 36 W?

  Nie wszyscy mistrzowie wiedzą, jak długo trzymać paznokcie pod 36-watową lampą, ponieważ urządzenia lodowe o takiej mocy są rzadko używane: w sprzedaży częściej występują żarówki 48-watowe. Jeśli mistrz ma urządzenie LED o mocy 36 W, czas będzie następujący: 10 sekund zostanie spędzone na podstawie, 15-20 sekund na lakierze.

  Jak długo schnąć żel w lampie 9 W

  Urządzenia lodowe o mocy 9 watów są najmniejsze pod względem mocy. Jednak szybkość schnięcia powłoki będzie nadal szybsza w porównaniu z lampą UV o podobnej mocy. Będzie to: 30 sekund – podstawa, 1 minuta – relacja główna.

  Jak długo trzymać paznokcie w zależności od mocy 9, 24, 36 i 48 watów?

  lampa ultrafioletowa

  Lampy UV to weterani na rynku, w których lakier hybrydowy wysycha pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ale w nowoczesnym przemyśle paznokciowym takie urządzenia są zastępowane przez konkurentów – hybrydę LED i lampę. Lampy UV polimeryzują każdy materiał, z wyjątkiem tego, który jest oznaczony ICE.

  NA UWAGA! Istotną wadą urządzeń UV jest krótka żywotność. Po 2-3 miesiącach trzeba będzie wymienić emiter luminescencyjny. Warstwa luminoforu szybko staje się cieńsza, a wyschnięcie lakieru żelowego zajmuje więcej czasu.

  W zależności od mocy lampy polimeryzacja lakieru żelowego zajmuje określoną ilość czasu:

  • 9 W – 4 min.;
  • 24 W – 3 min.;
  • 36 i 48 W – 2 min.

  Jeśli weźmiemy pod uwagę odcienie mocno napigmentowane, takie jak biel, czerń i beż, to ich polimeryzacja trwa 4 minuty w urządzeniu o mocy 36 W.

  Ile minut schnie szelak w lampie LED?

  Lampa LED również wytwarza promienie UV, ale ich źródłem są diody LED. Są trwałe i przyjazne dla środowiska i mogą działać do 50 000 godzin. Za pomocą lampy LED materiał polimeryzuje 2 razy szybciej. Ale urządzenie z diodami LED ma jedną wadę – wysoki koszt.

  Wybierając lampę, należy zwrócić uwagę na umiejscowienie diod LED wewnątrz urządzenia. Aby żel polimeryzował równomiernie, diody muszą znajdować się nie tylko na górze, ale także po bokach urządzenia. Upraszcza pracę nadrzędnej funkcji włączania dotyku. Lampy włączają się automatycznie, gdy klient włoży rękę, następnie zaprogramowany timer wyłącza światło.

  W lampach LED czas polimeryzacji powłoki barwnej określany jest z uwzględnieniem marki i mocy:

  • 9 W – 1 minuta;
  • 18 W – 20-30 sekund;
  • 36 W – 10-20 sekund.

  Problematyczne odcienie, baza i top najlepiej utwardzają się w ciągu 60 sekund, a farby żelowe utwardzają się w ciągu 10-20 sekund.

  Lampa CCFL

  Lampy CCFL to świetlówki wyposażone w katodę zamiast żarnika. Ze względu na obecność zimnej katody żarowej lampa nie przegrzewa się, a jej żywotność wzrasta.

  W ofercie CCCL – urządzenia na 1 i 3 lampy. W tunelach z 3 żarówkami światło jest rozprowadzane równomiernie dzięki łukowemu rozmieszczeniu diod LED. Moc każdej z trzech jest redukowana, aby wydłużyć żywotność urządzenia, ponieważ takich lamp nie można wymienić.

  Widmo emisyjne urządzeń CCFL jest takie samo jak standardowych, czyli 350 – 400 nm, gdzie głównym promieniowaniem są promienie UV. Z tego powodu w takich lampach można suszyć nie tylko lakier hybrydowy, ale także żel stały. Moc jednej lampy to 12 watów. Jego natężenie promieniowania jest wyższe niż w tunelu z lampami klasycznymi. Dzięki temu polimeryzacja powłoki barwnej zachodzi szybko.

  NA UWAGA! Ponieważ lampy LED i CCFL są blisko spokrewnione, lakier żelowy musi być w nich suszony przez ten sam czas.

  Ile watów powinna mieć hybrydowa lampa UV-LED?

  Lampa hybrydowa jest uniwersalna, ponieważ wysycha w niej absolutnie każdy materiał, zarówno UV jak i ICE. To urządzenie łączy w sobie diody LED i lampy z zimną katodą CCFL.

  Александр

  Все будет хорошо...

  Rate author