dlaczego przedłużki nie wysychają w lampie

Lakier żelowy w lampie nie wysycha przy użyciu materiałów podrabianych/niskiej jakości, sprzętu oświetleniowego o małej mocy lub wadliwych elementów, silnego zanieczyszczenia lampy. Profesjonaliści zalecają przede wszystkim zwrócenie uwagi na jakość lakierów żelowych, zwłaszcza że istnieje lista materiałów, które najczęściej utrudniają suszenie w lampie – Noname, Lianail, Bluesky i inne.

Wszelkie problemy ze słabym wysychaniem lakieru żelowego w lampie można rozwiązać: zmień producenta materiałów, zapewnij im odpowiednie warunki przechowywania, używaj tylko mocnych lamp i tak dalej.

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha w lampie: błędy w technologii

Najczęściej lakier żelowy nie wysycha w lampie z powodu naruszenia manicure (naruszenie pozycji dłoni w lampie, gruba warstwa powłoki, pozostałości lepkiego itp.), początkujący w branży paznokciowej mają problemy, ponieważ mistrzowie doskonale zdają sobie sprawę z możliwych czynników prowokujących.

Niewłaściwa pozycja ręki w lampie

Jeśli lakier hybrydowy nie wysycha całkowicie w lampie, należy zwrócić uwagę na ułożenie dłoni – najlepiej wysuszyć każdy paznokieć osobno, ale to zajmuje zbyt dużo czasu. Profesjonaliści przeprowadzają etap suszenia każdej warstwy, biorąc pod uwagę następujące punkty:

 • wysuszyć tylko kciuk osobno;
 • całą resztę najlepiej umieścić w lampie o 2;
 • gwoździe umieszcza się do wyschnięcia na środku oprawy oświetleniowej;
 • wszystkie palce (oprócz dużych) można jednocześnie umieścić w lampie do „wysuszenia”.

Musisz też upewnić się, że palce znajdują się wewnątrz lampy, ściśle przylegając do twardej powierzchni – nawet niewielkie zniekształcenie może spowodować, że lakier żelowy ześlizgnie się i nie wyschnie wystarczająco.

Zbyt gruba warstwa lakieru hybrydowego

Każda warstwa powłoki powinna być cienka, a początkujący mistrzowie starają się ukryć niedoskonałości w obróbce płytki paznokcia pogrubioną warstwą. Przy zbyt dużej ilości lakieru żelowego na paznokciu nawet najmocniejsza lampa nie będzie w stanie wysuszyć takiej warstwy. Profesjonaliści zalecają, aby nie spieszyć się, ale nałożyć 3-4 warstwy i dokładnie wysuszyć każdą.


Przykład prawidłowej aplikacji lakieru hybrydowego

Pozostała lepka warstwa

Często początkujący mistrzowie skarżą się, że górna warstwa lakieru żelowego, nawet po długotrwałym suszeniu w lampie, pozostaje miękka i giętka, chociaż nastąpiła ogólna polimeryzacja powłoki dekoracyjnej. W ten sposób objawia się resztkowa lepkość – zjawisko to jest powszechne, ale jest korygowane specjalną cieczą. Ale profesjonaliści ostrzegają, że do tej manipulacji należy użyć klinsera i nie zastępować go alkoholem medycznym, acetonem lub zmywaczem do paznokci.

Jeśli w pełni przestrzegano ogólnej technologii wykonywania manicure z lakierem żelowym, ale wierzchnia warstwa pozostaje miękka po wyschnięciu, wystarczy zwilżyć wacik w klindze i wytrzeć każdą płytkę paznokcia – powłoka stanie się idealna.

Oprócz powyższych powodów należy zwrócić uwagę na wybór lakierów żelowych – istnieje anty-ocena tych, które trudno suszyć w lampie, nawet przy prawidłowym nałożeniu warstw i idealnym wstępnym przygotowaniu paznokcia talerz.

Przykłady złych lakierów

Do najbardziej problematycznych pod względem wysychania lakierów żelowych należą:

 • Noname wyprodukowane w Chinach. Ich popularność wynika z niskiego kosztu, a nawet wielu kupujących otrzymuje pozytywne opinie na temat jakości takich produktów. Ale musisz zrozumieć, że Chiny produkują podróbki znanych producentów i raczej nie będą podążać za procesami technologicznymi podczas wytwarzania produktów. Rezultat może być absolutnie nieprzewidywalny, często lakier żelowy się rozprowadza, praktycznie nie polimeryzuje i pokrywa się pęknięciami.
 • Gelish gel polish to dekoracyjna powłoka amerykańskiej marki. Ogólnie rzecz biorąc, taki materiał słynie z wysokiej jakości cech, ale ma też wady. Na przykład od czasu do czasu profesjonaliści skarżą się, że pierwsza warstwa tego lakieru hybrydowego „podkręca się” po wyschnięciu, nawet jeśli wcześniej nałożono markową bazę.

I jeszcze jeden niuans dotyczący tej marki lakierów żelowych – to biały kolor powłoki bardzo słabo polimeryzuje, trzeba znacznie wydłużyć czas schnięcia w lampie. Co ciekawe, inne odcienie lakierów hybrydowych „zachowują się” absolutnie adekwatnie.

 • Lianail to znana marka, jej popularność kiedyś była po prostu niesamowita, ponieważ stosunek jakości do lakierów hybrydowych był po prostu idealny. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się skargi, że przy nakładaniu kolejnej warstwy pędzel zaczyna się brudzić w poprzedniej, a ten ostatni „naciąga się” na kosmki.

Zgłosili to nawet doświadczeni rzemieślnicy, którzy a priori nie mogli naruszyć technologii suszenia lakieru żelowego w lampie. Następnie profesjonaliści dostosowali się do rozwiązania tego problemu, wydłużając czas schnięcia każdej warstwy dekoracyjnej w lampie.

 • Ingarden – gama lakierów żelowych tego producenta jest po prostu ogromna, w linii zawsze znajdują się najpopularniejsze odcienie. Ale użytkownicy często narzekają, że przy usuwaniu lepkiej warstwy i nakładaniu kolejnej, poprzednia może zostać przemieszczona. Problem został rozwiązany w prosty sposób – trzeba wydłużyć czas schnięcia każdej warstwy powłoki dekoracyjnej do 2 minut. To oczywiście wydłuża czas wykonania manicure, ale okazuje się, że jest on bardzo wysokiej jakości.
 • Bluesky to znana marka, ale z jednym zastrzeżeniem: jasne odcienie schną znacznie dłużej niż ciemne. Ogólnie uważa się, że materiały tego producenta będą najłatwiejsze w użyciu w pracy profesjonalistów, którzy potrafią odpowiednio wysuszyć lakier żelowy w lampie ze światłem ultrafioletowym.

Dlaczego lakier hybrydowy kurczy się, marszczy, zwija się w lampie?

Jeżeli lakier żelowy kurczy się, marszczy, fałduje po wysuszeniu paznokci w lampie, to przyczyny należy szukać bezpośrednio w użytym materiale:

 • kolor mocno napigmentowany – będą to jasne, „gęste” odcienie, w których wysokie stężenie pigmentu uniemożliwia wnikanie promieni świetlnych, co wydłuża proces polimeryzacji;
 • upłynął termin ważności lakieru hybrydowego – jest on zwykle liczony od momentu otwarcia butelki (2 lata), po tym czasie materiał nie tylko słabo wysycha w lampie, ale też nie przykleja się do paznokci, może powodować alergie (takie pozostałości najlepiej stosować na końcówkach);
 • lakier żelowy nie był używany od dawna – pigment w butelce już osiadł na dnie, kompozycja staje się nierówna, a to nie pozwala na dobre wyschnięcie, ale jeśli butelkę delikatnie toczy się w dłoniach, problem zniknie (wstrząsnąć absolutnie nie można – w lakierze pojawią się bąbelki, które następnie pozostaną na paznokciach);
 • powłoka dekoracyjna była przechowywana niewłaściwie – miejsce powinno być zaciemnione i nie gorące, aby lakier żelowy nie gęstniał i równomiernie układał się na płytce paznokcia.

Kurczy się, podkręca i marszczy w lampie tani żel do polerowania, wręcz podróbka znanych marek. Dlatego zaleca się kupowanie prawdziwie markowych materiałów dekoracyjnych od dostawców o nienagannej reputacji.

Dlaczego lampa nie wysusza lakieru żelowego, po wyschnięciu jest miękka?

Jeśli po wyschnięciu żel do polerowania pozostaje miękki, ale nie ma bąbelków, śladów zmarszczek, najprawdopodobniej problem leży w lampie. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jak prawidłowo działają źródła światła – często wystarczy wymienić 1-2 żarówki, aby przywrócić siłę schnięcia lakieru hybrydowego.

Jakość lampy

Lampa może być ultrafioletowa, diodowa (LED) i hybrydowa. Profesjonaliści zalecają wybór hybrydowych typów sprzętu, ale początkujący w branży paznokciowej mogą skorzystać z prostych lamp UV. Ważne jest, aby lampa miała moc w zakresie 16-36 W, a to w jakie elementy świetlne zostanie wyposażone zależy od wymagań mistrza. Faktem jest, że niektóre pasty do żelu są suszone tylko pod lampami LED, a istnieją materiały do ​​suszenia wyłącznie w sprzęcie ultrafioletowym.

Należy mieć na uwadze, że lampa przewidziana jest średnio na 3 tys. godzin pracy, ale niektóre urządzenia działają bezawaryjnie przez sześć miesięcy, nawet przy nadpobudliwym użytkowaniu. Najbardziej „zużywają się” lampy UV, dlatego po 1 miesiącu użytkowania należy sprawdzić sprzęt i w razie potrzeby wymienić elementy świetlne. Możesz zrozumieć, że zasoby lampy zostały wyczerpane przez wydłużenie czasu schnięcia lakieru żelowego.

Obecność zanieczyszczeń

Czystość lampy do suszenia lakieru hybrydowego to nie tylko demonstracja dla klientów ich schludności i dokładności, ale także gwarancja wieloletniej, bezawaryjnej obsługi sprzętu oświetleniowego. Nawet niewielka warstwa brudu, kurzu na lampie może zmniejszyć skuteczność schnięcia powłoki dekoracyjnej. Profesjonaliści zalecają codzienne przecieranie sprzętu zmywaczem do sklejania w przypadku średnich zabrudzeń i zmywaczem do paznokci w przypadku silnych zabrudzeń.

Jak zrozumieć, że lakier hybrydowy jest suchy, jak długo schnie

Lakier hybrydowy nie wysycha przez długi czas – w lampie ultrafioletowej wystarczy wytrzymać paznokcie przez 60 sekund przy mocy 36 W, jeśli ten ostatni wskaźnik jest niższy, czas może wzrosnąć do 2 minut. Ale aby zrozumieć, że żel do polerowania jest naprawdę suchy, możesz za pomocą następujących znaków:

 • powłoka nie świeci;
 • jednorodny kolorowy żel do polerowania;
 • przy obróceniu palca paznokciem nie ma objawów „pływania” materiału.

Początkujący mogą sprawdzić stopień wyschnięcia powłoki dekoracyjnej płynem do usunięcia lepkiej warstwy – jeśli na waciku nie ma już pigmentu, proces jest pomyślnie zakończony.

Dlaczego baza nie wysycha ani nie jest topem

Lakier bazowy i nawierzchniowy może nie wysychać w przypadku naruszenia technologii etapu przygotowawczego, ponieważ baza leży na naturalnej płytce paznokcia. Najważniejszą rzeczą jest staranne odtłuszczenie powierzchni, aby promienie lamp ultrafioletowych mogły przeniknąć do warstwy bazowej i „przykleić” ją ciepłem do paznokcia.

Wierzch nie wysycha często, gdy:

 • użycie materiałów niskiej jakości;
 • zastosowanie lamp LED (wierzchołek schnie tylko w świetle ultrafioletowym);
 • zbyt krótki czas spędzony z ręką w lampie.

Lakier hybrydowy nie wysycha w lampie: przyczyny i sposoby ich zapobiegania

Najczęstszym powodem, dla którego lakier hybrydowy nie wysycha w lampie, jest jego przeterminowana data ważności.


Zdjęcie przedstawia przykład przeterminowanego lakieru hybrydowego

Producenci wskazują, że z ich produktów można korzystać przez 2 lata, jednak tego okresu nie należy liczyć od daty produkcji, ale od momentu otwarcia/pierwszego użycia. Ważne jest również prawidłowe przechowywanie lakieru żelowego – z dala od urządzeń grzewczych, w ciemnym miejscu.

Александр

Все будет хорошо...

Rate author