dlaczego żel do paznokci nie wysycha

Paznokcie porządkuje się za pomocą zwykłego manicure higienicznego – usuwają poprzednią powłokę lub lakier, pozbywają się naskórka, dopasowują długość i kształt paznokci.

Dopiero potem możesz przystąpić do wykonania kurtki:

 • Delikatny poler usuwa połysk z paznokci.
 • Dokładnie przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem.
 • Przykryj paznokcie bazą, wysusz pod lampą.
 • Zastosuj naturalny kolor, trzymaj ręce przez 120 sekund. pod promieniami UV.
 • Napraw szablony, pomaluj końcówki paznokci na biało. Suchy. W razie potrzeby powtórz procedurę ponownie, a następnie ostrożnie usuń szablony.
 • Przykryj paznokcie topem. Suszenie 120 sek. pod lampą.
 • Serwetka z odtłuszczaczem usuwa lepką warstwę.
 • Zbyt gruby lakier

  Błąd typowy dla początkujących mistrzów Oprócz widocznego efektu estetycznego gruba i nierówna warstwa uniemożliwia szybkie i równomierne wysychanie. Podczas aplikacji bardzo ważne jest, aby każda warstwa była idealna. Lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż 1 lub 2 grube.

  Lepiej jest nakładać powłokę jednolitą cienką warstwą

  Dlaczego baza nie wysycha ani nie jest topem

  Lakier bazowy i nawierzchniowy może nie wysychać w przypadku naruszenia technologii etapu przygotowawczego, ponieważ baza leży na naturalnej płytce paznokcia. Najważniejszą rzeczą jest staranne odtłuszczenie powierzchni, aby promienie lamp ultrafioletowych mogły przeniknąć do warstwy bazowej i „przykleić” ją ciepłem do paznokcia.

  Wierzch nie wysycha często, gdy:

  • użycie materiałów niskiej jakości;
  • zastosowanie lamp LED (wierzchołek schnie tylko w świetle ultrafioletowym);
  • zbyt krótki czas spędzony z ręką w lampie.

  Urządzenia UV

  Suszarki tego typu są od dawna znane, niedrogie i cieszą się dużą popularnością wśród rzemieślników. Urządzenia te charakteryzują się dużą mocą i niskim kosztem. Wytwarzają światło ultrafioletowe o rozszerzonym spektrum. Dzięki temu są w stanie naprawić prawie wszystkie lakiery i żele używane do zdobienia paznokci.Główną wadą tych suszarek jest krótki okres użytkowania. Urządzenia na światło ultrafioletowe zużywają się przez określone godziny pracy. Każde kliknięcie przełącznika powoduje przepalenie żarówek. Jeśli urządzenie jest włączone przez dłuższy czas, temperatura świecących części wzrasta do 50°C. Metalowa obudowa urządzenia jest podgrzewana. W tym trybie pracy możesz poparzyć skórę dłoni i palców. Wbudowany wentylator tylko nieznacznie obniża temperaturę, dlatego nie zaleca się pozostawiania suszarki włączonej przez dłuższy czas. Warstwa luminoforu nałożona od wewnątrz ścianek żarówek staje się cieńsza, promieniowanie ultrafioletowe słabnie. Suszenie z taką wadą nie ma efektu jakościowego, a polimeryzacja powłok trwa zbyt długo. Czasami żel zbiera się nawet w grudki, pęka, nabiera brudnego żółtawego koloru.

  Aby uniknąć takich problemów z częściową polaryzacją, elementy aktywne w urządzeniu ultrafioletowym należy wymieniać co dwa lub trzy miesiące, nawet przed całkowitym wypaleniem.W sprzedaży są urządzenia z filtrem indukcyjnym i elektronicznym. Metoda zapłonu indukcyjnego chroni suszarkę przed przepięciami i nieautoryzowanymi przerwami w dostawie prądu.

  Warunki korzystania

  Możesz być zainteresowany: Brigitte Bottier – lakiery do paznokci nowej generacji

  Współcześni mistrzowie zwykle używają lamp hybrydowych, które mają zarówno żarówki ultrafioletowe, jak i LED. Kilka lat temu używano głównie lamp UF, których średni czas schnięcia wynosił 2 minuty. Technologia LED może znacznie skrócić czas utwardzania, jednocześnie uzyskując dobry wynik.

  Nowoczesny sprzęt i materiały do ​​pielęgnacji paznokci z reguły wymagają krótkiego czasu schnięcia, który wynosi od 30 do 60 sekund.

  Ale zdarzają się też sytuacje awaryjne, kiedy pojawia się pytanie, dlaczego lakier żelowy nie wysycha w lampie. Powodów może być kilka.

  Dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje końce?

  Dość często klienci narzekają na powlekanie wiórów w obszarze końcowym. Wygląda niechlujnie, a manicure trzeba wykonać od nowa. Powodów może być kilka. Najważniejsza jest indywidualna charakterystyka płyty. Materiał nie trzyma się dobrze na miękkich i elastycznych paznokciach – idealnie, zanim zacznie się odpryskiwać, potrwa maksymalnie dwa tygodnie. W takim przypadku najlepszą opcją są przedłużenia akrylowe lub żelowe. Pęknięcia mogą powstawać również w wyniku niewłaściwej obróbki płytki paznokcia na etapie manicure higienicznego. Mistrz musi usunąć wszystkie nierówności za pomocą pilnika i nałożyć bazę na wypolerowaną powierzchnię. Podczas nakładania powłoki pamiętaj o uszczelnieniu końcówek, a dopiero potem włóż paznokcie do lampy.

  Jak prawidłowo usunąć sztuczny materiał i dlaczego jest to ważne?

  Prawdopodobnie słyszałeś, że lakier hybrydowy psuje paznokcie, czyniąc je cienkimi i łamliwymi. To mit! Nie materiał psuje paznokcie! Jedną z przyczyn uszkodzenia płytki paznokcia jest niewłaściwe usunięcie sztucznej powłoki, dlatego do tej procedury należy podchodzić ze szczególną odpowiedzialnością!

  Czy można samodzielnie usunąć lakier hybrydowy w domu i nie uszkodzić paznokci? Jakie materiały i narzędzia są do tego potrzebne? Rozwiążmy to.

  Jak długo można nosić lakier hybrydowy?

  Na początek zastanówmy się, jaki okres noszenia powłoki jest optymalny. Często dziewczyny noszą żel do polerowania przez miesiąc, a nawet dłużej. Nie rozumieją jednak, że mogą uszkodzić płytkę paznokcia.

  Technolodzy zalecają chodzenie z powłoką nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Długie zużycie obciąża czubek płytki paznokcia, jej korzeń cierpi z powodu ciężaru powłoki. Wszystko to może prowadzić nie tylko do złamania, ale także do deformacji płytki paznokcia.

  Jak nie usuwać lakieru hybrydowego?

  ZASADA 1: w żadnym wypadku nie wybieraj lakieru żelowego ani nie zdzieraj go z powierzchni płytki paznokcia, ponieważ jest to obarczone poważnymi obrażeniami! Przez zaniedbanie wraz z materiałem można usunąć wierzchnią warstwę paznokcia, a to może prowadzić do jego ścieńczenia i przynajmniej pojawienia się bólu w kontakcie z wodą i różnymi powierzchniami.

  ZASADA 2: nie należy odcinać częściowo oderwanego lakieru hybrydowego pilnikiem. W tym przypadku również ryzykujesz odcięcie wierzchniej warstwy paznokcia i jego zniszczenie.

  Jakie inne konsekwencje mogą się pojawić?

  • Możliwe jest oderwanie nie tylko lakieru żelowego z paznokcia, ale również płytki paznokcia z łożyska paznokcia.
  • Zrywasz sztuczną powłokę, a płytka paznokcia staje się za każdym razem cieńsza i cieńsza.
  • Posiadacze cienkich paznokci mogą odczuwać nieznośny ból podczas malowania – baza mocno się spali w lampie. I mogą również spowodować oparzenie płytki paznokcia, co z kolei może prowadzić do onycholizy – oderwania płytki paznokcia od łożyska paznokcia. Leczenie onycholizy zajmie dużo czasu.
  • Będziesz musiał wzmocnić płytkę paznokcia, a to będzie wymagało dodatkowego czasu na zabieg manicure.
  • Będziesz musiał zakupić materiały wzmacniające płytkę paznokcia: puder akrylowy, żel lub poligel. A to dodatkowe wydatki finansowe.
  • Cienkie paznokcie stają się ruchliwe i słabe, więc powłoka może być mniej zużyta niż zwykle. Będziesz musiał bardzo się postarać, aby uniknąć oderwania i żetonów.

  Mamy nadzieję, że te argumenty wystarczą, aby nie zrywać powłoki z płytki paznokcia i usuwać lakier hybrydowy zgodnie z zasadami!

  Nawiasem mówiąc, sam proces peelingu jest dość bolesny, nie warto!

  Jak wybrać lampę polimeryzacyjną

  Właściwy dobór lampy zapewnia szybkie wysychanie powłok, gładką powierzchnię i brak smug. Rynek oferuje setki opcji lamp do pielęgnacji paznokci, z których można się pomylić. Ale jeśli znasz podstawy, wybór staje się oczywisty.

  Wszystkie lampy oferowane przez branżę beauty dzielą się na dwie grupy:

  Александр

  Все будет хорошо...

  Rate author