jak długo klej b7000 schnie na ekranie

Klej B7000 – co to jest

Klej b 7000 to produkt chiński, zaktualizowana wersja kompozycji kleju, na bazie żywicy epoksydowej, ma strukturę żelową. Jest wybierany do wykonywania prac naprawczych na ekranach dotykowych telefonów, a także może przyklejać nowy ekran podczas wymiany. Dodatkowo przyklejają detale modułów wyświetlacza na smartfonach. Klej b 7000 transparentny daje klejenie jak dwustronna taśma klejąca, ma lepsze mocowanie, ale jednocześnie w razie potrzeby można łatwo usunąć części.

Na powierzchni tworzy się elastyczny film, jest miękki, dzięki czemu posiada właściwości antywibracyjne. Folia jest hydrofobowa, dlatego przy jej użyciu uzyskuje się również efekt ochrony przed wilgocią.

Ale zastosowanie nie ogranicza się do naprawy gadżetów, klej B 7000 jest szeroko stosowany do klejenia ceramiki, szkła, skóry, metalu, drewna i innych materiałów.

Gdzie jest używany, funkcje

Instrukcja użycia kleju B 7000 mówi, że klejona część wytrzyma przez długi czas. Jest to uniwersalne narzędzie, wymagany czas na ustawienie to 10-15 minut, całkowite wyschnięcie następuje w ciągu jednego dnia.

Kompozycja produkowana jest w kilku wersjach różniących się objętością tub, w sprzedaży można znaleźć pojemniki o pojemności od 15 do 110 mililitrów. Końcówka jest cienka, co jest szczególnie praktyczne podczas pracy z małymi elementami. Aby zapewnić niezawodne uszczelnienie tuby, zastosowano specjalny pręt, który zapobiega przedwczesnemu wysychaniu roztworu.

Opis właściwości roztworu klejącego zawiera następujące informacje:

 • Szew klejący jest miękki i elastyczny;
 • Właściwość antywibracyjna;
 • Charakterystyczna lepkość zapobiega spływaniu produktu;
 • Łatwość użycia;
 • Klej B7000, zgodnie z instrukcją, szybko się wiąże, zajmuje to 3-7 minut, całkowite wyschnięcie następuje za dzień lub dwa;
 • Charakteryzuje się niskim zużyciem, przeciętnie 15 mm rurka wystarcza na rozmiar 3 telefonów.

Kompozycja może być używana do różnych opcji łączenia, ale znalazła dużą popularność w następujących obszarach:

 • Prace naprawcze z ekranami dotykowymi różnych gadżetów. Eksperci zwracają uwagę na wygodę, łatwość demontażu, dobrą przyczepność do materiałów metalowych, plastikowych, szklanych;
 • W dziedzinie elektroniki niezawodnie skleja przewody, metal, plastik. Jednocześnie nie przewodzi prądu, tworzy szczelną warstwę i jest wygodny do nakładania na małe elementy;
 • W robótkach ręcznych mocno naprawia różne paski, kamyki i inne elementy biżuterii;
 • Funkcja elastyczności i wodoodporności pozwala na zastosowanie kompozycji w przemyśle obuwniczym.

Skutecznie radzi sobie również z klejeniem neoprenu, skóry, bambusa, gumy, papieru, tektury, tkanin, wyrobów z kamienia.

Może być stosowany do powierzchni porowatych, doskonale radząc sobie z zadaniem stworzenia niezawodnego mocowania.

Zalety i wady kleju

Praca z klejem B7000 jest łatwa i wygodna, nawet początkujący poradzi sobie z tym procesem. Rozwiązanie charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością do zupełnie różnych rodzajów materiałów. Dzięki cienkiej końcówce łatwo nakłada się na najmniejsze części, dlatego jest poszukiwany do klejenia elementów o niewielkich rozmiarach. Możesz również zwrócić uwagę na kilka innych pozytywnych właściwości kleju:

 • Wydajność. W przypadku błędu warstwę można łatwo usunąć, po podgrzaniu do 80-100 stopni nabiera właściwości plastycznych;
 • Bezpieczny skład, do produkcji nie są używane żadne substancje toksyczne;
 • Łatwy do usunięcia ze skóry, w przeciwieństwie do popularnego superglue;
 • Nie rozprzestrzenia się;
 • Właściwość antywibracyjna;
 • Powstała warstwa jest miękka i elastyczna.

Nałożona warstwa ma właściwości hydrofobowe, dlatego nadaje się do klejenia elementów obuwia.

Z negatywnych cech można zauważyć konieczność przestrzegania środków bezpieczeństwa, podczas pracy należy nosić maskę i rękawice. Żywica epoksydowa wydziela szkodliwe substancje po podgrzaniu, po wyschnięciu warstwa jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia ludzkiego.

Klej B7000 Instrukcje krok po kroku

Aby uzyskać pożądany rezultat, który będzie trwał długo, musisz zapoznać się z zaleceniami producenta. Jak używać kleju b7000, zawsze możesz przeczytać w załączonej instrukcji, przetłumaczonej na język rosyjski. Oto, co jest tam napisane:

 • Powierzchnia do klejenia jest przygotowana. Aby to zrobić, wszystkie rodzaje zanieczyszczeń są usuwane, stara warstwa kleju jest usuwana, jeśli jest obecna;
 • Następnie powierzchnia jest odtłuszczana, czekając na całkowite wyschnięcie;
 • Klej można nakładać tylko na całkowicie suchą strukturę. Następnie na powierzchnię nakłada się warstwę kleju. Kiedy praca jest wykonywana za pomocą ekranu dotykowego, nie musisz od razu przenosić go do gadżetu, musisz najpierw poczekać, aż warstwa częściowo wyschnie. Zaczekaj kilka minut. Po dojściu do lepkiej struktury powłoki ekran łączy się z gadżetem. W takim przypadku części należy docisnąć do siebie. Ta metoda służy zapobieganiu spływania środka po powierzchni, a smugi nie pojawiają się na nim;
 • Ewentualne klejone powierzchnie po dociśnięciu powinny leżeć aż do zakończenia procesu schnięcia. Zajmie to jeden dzień, ale zaleca się, aby nie zaczynać używania przedmiotu przez dwa dni, wtedy niezawodność fiksacji będzie lepsza, w tym czasie nie należy również przenosić przedmiotu;
 • Gdy na powierzchni pojawi się nadmiar kompozycji, po prostu toczą się. Tak więc wzdłuż granic, w których występuje nadmiar elementów roztworu kleju, przechodzą one z nieostrym przedmiotem, oddzielając go od pożądanej warstwy, co doprowadzi do zebrania kompozycji w grudki, które następnie można łatwo usunąć. W pęknięciach nadmiar można usunąć zwykłą igłą, należy pracować ostrożnie.

Aby prawidłowo użyć kleju uszczelniającego b 7000 do klejenia ekranów dotykowych, postępuj zgodnie z podobną instrukcją:

 • Smartfony wyprodukowane w Chinach są często przyklejane do tego typu kleju, więc usunięcie będzie łatwe;
 • Aby usunąć zepsuty ekran, należy go najpierw trochę rozgrzać i podnieść ostrym narzędziem;
 • Musisz przykleić cienką warstwę;
 • Najpierw musisz przetestować reakcję materiału na roztwór, w tym celu musisz upuścić klej na niepozorny obszar i poczekać, aby upewnić się, że nie ma negatywnych procesów.

Podczas używania środków do klejenia małych części na innych rodzajach powierzchni. Na przykład koraliki, klej nakłada się punktowo na materiał, podczas gdy kompozycja powinna lekko wystawać poza krawędzie części. Wygodnie jest zabrać koraliki za pomocą lekko podgrzanej świecy, dzięki czemu można dokładnie przenieść je na warstwę kleju, lub użyć do tego celu pęsety.

Podstawowe zasady pracy

Aby nie popełnić błędów podczas pracy, a proces był łatwiejszy i szybszy, możesz skupić się na poradach profesjonalistów. Są praktyczne i nieskomplikowane. Tak więc eksperci doradzają:

 • W pomieszczeniu, w którym odbywa się klejenie, temperatura powinna być utrzymywana od +18 do +32 stopni;
 • Do odtłuszczania możesz użyć acetonu, alkoholu medycznego. Muszą namoczyć wacik, jeśli obszary nie są dostępne do obróbki wacikiem, użyj igły lub wykałaczki;
 • Aplikacja kleju odbywa się bezpośrednio z tuby;
 • W przypadku kontaktu z innymi powierzchniami pożądane jest natychmiastowe usunięcie kompozycji, po prostu toczy się;
 • Jeśli nadmiaru nie udało się usunąć na czas, są one podgrzewane, a następnie warstwa jest zwijana w ten sam sposób;
 • Ustawienie zajmuje średnio 15 minut, ale lepiej zacząć używać przedmiotu po 48 godzinach.

Ile wysycha

Jak długo klej b7000 schnie i co może wpłynąć na ten proces? Średni czas wiązania to 3-7 minut, ale może być potrzebne 15 minut. Moment ten zależy od grubości nałożonej warstwy. W takim przypadku sklejonych przedmiotów nie można używać od razu po stwardnieniu. Aby zapewnić silną fiksację, musisz poczekać jeden dzień, niektórzy eksperci podkreślają, że lepiej nie spieszyć się i czekać dwa dni, wtedy uzyska się maksymalną niezawodność.

Александр

Все будет хорошо...

Rate author