Jak długo lakier hybrydowy schnie bez lampy?

Odmiany powłoki na paznokcie

Zgodnie z cechami składowymi prezentowaną powłokę można podzielić na dwa typy:

 • Lakier hybrydowy wrażliwy na promieniowanie ultrafioletowe;
 • Nie światłoczuły lakier hybrydowy.

Już na tym etapie dziewczyna powinna dokładnie wiedzieć, której kategorii dać pierwszeństwo, ponieważ od tego zależy powodzenie procesu. Sekret tkwi w tym, że powłokę pierwszego typu można wysuszyć tylko pod wpływem promieniowania ze specjalnej lampy.
Drugi rodzaj powłoki nadaje się do suszenia w domu, a procedura wcale nie różni się od suszenia zwykłego lakieru. Jednak przy zakupie należy wyjaśnić ze sprzedawcą jeszcze jeden niuans. Niektóre nieświatłoczułe pasty do polerowania, chociaż mogą wysychać bez lampy, czasami wymagają pomocy w postaci monomeru cyjanoakrylowego. Dostępny w postaci płynnej lub kremowej. Początkującym zaleca się wybór kremowej formy produktu. Oprócz tego, że w ten sposób osiągniesz najbardziej ekonomiczne zużycie, zapewnisz sobie również przepływ pracy.

Niedawno wiele firm kosmetycznych wypuściło ulepszone podgatunki lakieru żelowego. Do wysuszenia nie wymaga specjalnego narzędzia ani lampy. Wystarczy zanurzyć lakierowane paznokcie w misce z zimną wodą, namoczyć tylko 10 minut i cieszyć się perfekcyjnym manicure. Nie ma sensu polecać konkretnej firmy, ponieważ produkt jest całkiem nowy, a w sklepach można go znaleźć pytając konsultantów.

Pozostaje więc tylko dokonać wyboru na korzyść odpowiedniego lakieru żelowego, czyli niewrażliwego na promieniowanie ultrafioletowe. Pomoże w tym butelka, w której sprzedawana jest powłoka. Należy go szczegółowo przestudiować, a jeśli zobaczysz napis NO-light gel, możesz go bezpiecznie kupić.

Jeśli kiedykolwiek nieświadomie nabyłeś powłokę światłoczułą, nie powinieneś jej natychmiast wyrzucać. Do wyschnięcia będziesz potrzebować dużo światła słonecznego, czasu i cierpliwości. Konieczne jest nałożenie lakieru na płytkę paznokcia, skierowanie go na bezpośrednie promienie i poczekanie, aż wyschnie.

Wykonanie manicure z szelakiem bez jednostki UV

Ale jak szybko wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy? Sposobów jest kilka i zależą one od rodzaju szelaku. Mianowicie:

 • niektóre preparaty nakłada się na płytki paznokcia i zanurza na chwilę w wodzie (8-10 minut). Czas ten jest niezbędny do całkowitego stwardnienia produktu bez lampy. Innymi słowy, na pytanie: „Czy można zrobić taką kompozycję mocną i trwałą bez lampy?”, – odpowiemy – „Całkiem!”;
 • niektóre lakiery żelowe, które nie są wrażliwe na promienie UV, można szybko wysuszyć za pomocą katalizatora. Takie produkty mogą być dostępne w postaci żelu lub maści. Aby wysuszyć powłokę szelakową, smaruje się ją katalizatorem. Wystarczy jedna mała kropla. Następnie między składnikami obu produktów dochodzi do reakcji, w wyniku której manicure nabiera siły. Takie szelaki są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ gdy kompozycja jest przechowywana w słoiku, nie wysycha. Ale zwykłe lakiery do paznokci mają taką wadę. Zauważ, że istnieje trzeci rodzaj katalizatora w postaci sprayu. Wyróżnia się wysokim komfortem użytkowania, jednak rzadko można go znaleźć;

 • niektóre powłoki, które są również nazywane „efektem powierzchni szkła”. Jak szybko wysuszyć lakier hybrydowy bez takiej lampy. Są wygodne, ponieważ same schną. Aby przedłużyć ich żywotność, możesz pokryć paznokieć przezroczystym utrwalaczem nie w salonie, ale w domu.

Czy lakier hybrydowy niewrażliwy na promieniowanie UV jest bezpieczny?

Wielu producentów produkuje linię szelaków, które nie są wrażliwe na światło ultrafioletowe i wysychają w kontakcie z powietrzem, co zachwyca płeć piękną.

W końcu jest to świetna okazja, aby nadać swoim paznokciom szczególny urok bez wydawania pieniędzy na zakup specjalnego sprzętu do tworzenia powłoki szelakowej.

Ale niektórzy fashionistki nadal boją się takich kompozycji? Dlaczego i jak uzasadniają swoje obawy? Dziewczyny są przekonane, że takie narzędzie na pewno negatywnie wpłynie na jakość płytki paznokcia i zdrowie kobiety jako całości. Czy tak jest?

Te związki, które wysychają w wodzie, są jak najbardziej bezpieczne dla ludzkiej skóry. Wystarczy, że pozostaną w wodzie przez 5-10 minut, aby stały się mocne i odporne na uderzenia. Produkty twardniejące pod wpływem katalizatora są mniej bezpieczne, ponieważ mimo to chemiczne składniki powłoki wchodzą w reakcję chemiczną, która szybko wysycha bezpośrednio na paznokciach. Jeśli jednak będziesz podążać za składem wybranego produktu, nie powinno być problemów ze skórą. A skład lakieru żelowego nie powinien obejmować: toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu. Składniki te mogą wywoływać alergie, swędzenie, oparzenia.

TECHNIKA APLIKACJI

 • Pierwszym krokiem jest standardowe przygotowanie płytki paznokcia, które obejmuje usunięcie skórek, nadanie kształtu i odtłuszczenie. Nie ma potrzeby dokładnej obróbki powierzchni pilnikiem! Wystarczy spokojnie chodzić z buffem. Robimy również bez nakładania bazy.
 • Kolejnym krokiem jest pokrycie lakieru żelowego najcieńszą możliwą warstwą. Jeśli to nie wystarczy, możesz ponownie nałożyć powłokę. Należy pamiętać, że zużycie lakieru żelowego powinno być niewielkie, w przeciwnym razie po prostu nie stwardnieje.
 • Jeśli producent zaleca użycie katalizatora lub markowego lakieru nawierzchniowego, naprawiamy z tym wynik. W przeciwnym razie zanurzamy palce w wodzie i czekamy 10 minut. Średnio lakier hybrydowy ostatecznie twardnieje po 8-15 minutach. Czas zależy od ilości warstw i gęstości aplikacji.
 • KTÓRY PRODUCENT JEST LEPSZY

  Oczywiście należy zwrócić uwagę na sprawdzone marki, bo to pewna gwarancja jakości. Produkty CND Vinylux (USA) mają następujące właściwości:

  • nakładany równomiernie;
  • nie tworzy bąbelków na powierzchni;
  • zachowuje połysk i oryginalny wygląd na paznokciach przez tydzień;
  • nie wymaga użycia bazy;
  • wysycha pod wpływem powietrza i naturalnego światła jak zwykły lakier;
  • wygodny pędzelek i standardowa butelka o pojemności 15 ml.

  Producent oferuje szeroką paletę modnych odcieni, która jest stale aktualizowana, co również jest zdecydowanym plusem. Zaleca się nakładanie CND Vinylux w dwóch warstwach. Cechą szczególną jest zastosowanie zastrzeżonej powłoki wierzchniej CND Vinylux. Przezroczysty top zawiera fotoinicjatory, dzięki którym lakier hybrydowy może twardnieć nawet bez użycia lampy UV. Pełni również funkcję ochrony koloru i zapobiega utracie jasności.

  Jak wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

 • Jeśli wybrałeś niewrażliwy lakier, kup wraz z nim monomer (aktywator, katalizator). W przypadku, gdy stosowana jest powłoka wodna, wymagana będzie przefiltrowana zimna ciecz. Przygotuj wcześniej polerkę do polerowania, olejek do zmiękczania skórek, pomarańczowy rysik, obcinacz do paznokci lub cienkie nożyczki, szklany pilnik do paznokci.
 • Zanim zaczniesz nakładać lakier hybrydowy przygotuj płytkę paznokcia. Ugotuj palce, popchnij naskórek popychaczem (rysikiem), odetnij go. Spiłuj wolną krawędź, wymodeluj paznokcie, wypoleruj powierzchnię.
 • Zacznij nakładać lakier hybrydowy. Powłoka łatwo się rozprowadza dzięki szerokiemu pędzelkowi. Wykonuj manipulacje w taki sam sposób, jak pokrywasz paznokcie zwykłym lakierem. Po pierwszej warstwie oceń wynik. Jeśli na powierzchni nie ma plam ani pęknięć, druga warstwa nie jest wymagana.
 • Jeśli używany jest lakier hybrydowy, który nie jest wrażliwy na światło, nałóż jedną kroplę monomeru (aktywatora) na powierzchnię każdej płytki. Możesz go wetrzeć w paznokcie (w przypadku kremowych katalizatorów). W przypadku, gdy lakier żelowy jest wodą, zanurz palce w lodowatym płynie na kwadrans.
 • Na etapie suszenia pierwszej warstwy konieczne jest określenie grubości powłoki. Jeśli uważasz, że lakier jest prześwitujący, ponownie nałóż żel. Wysuszyć w ten sam sposób, w zależności od rodzaju produktu (niewrażliwy, woda).
 • Następnie pozostawić palce do wyschnięcia na 20-30 minut, następnie nasmarować skórki specjalnym olejkiem i delikatnie masować wałek okołopaznokciowy. Masaż pozwoli naturalnym składnikom wniknąć w skórę, zmiękczając ją.
 • jak odbudować paznokcie po lakierze hybrydowym

  Jak używać żelu do lakieru

  Kiedy cenna butelka jest już w rękach, przychodzi czas na bezpośrednią aplikację.

  Kolejną zaletą lakieru hybrydowego jest to, że nie trzeba odcinać wierzchniej warstwy paznokcia, co oznacza, że ​​nie zaszkodzi jej zdrowiu. Pomimo łatwości korzystania z takiego pokrycia, nadal istnieją pewne zasady.

  Aby przeprowadzić tę procedurę, będziesz potrzebować:

   Александр

   Все будет хорошо...

   Rate author