jak długo schnie farba w sprayu?

Do napraw używa się aerozoli.

Jak pogoda wpływa na czas schnięcia farby

Jak już wspomnieliśmy, wilgotność wydłuża czas schnięcia, a wysoka temperatura go skraca. Ale co z niskimi temperaturami?

Przede wszystkim musisz zrozumieć: jeśli malujesz, a temperatura jest poniżej zera, musisz zapewnić dobrą wentylację. Upewnij się również, że na powierzchni lub na atomizerze nie ma szronu. Ponadto w niskich temperaturach konsystencja farby może stać się gęstsza, dlatego staraj się jak najszybciej nałożyć powłokę.

Przygotuj się na to, że w niskich temperaturach farba schnie dłużej. Jeśli masz mało czasu, a malowany przedmiot można łatwo przenosić, najlepiej zrobić to w pomieszczeniu, ponieważ możesz dostosować temperaturę, aby farba wysychała szybciej.

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie starej farby, przeczytaj to.

Przywrócenie kąpieli

Jeśli chcesz przywrócić wannie atrakcyjny wygląd, po prostu ją pomaluj.

Jaką farbą można pomalować starą wannę? Ale zanim odpowiesz na to pytanie, powinieneś wykonać prace przygotowawcze.

Renowację wanny najlepiej przeprowadzić w ciepłym sezonie, tak aby można było otwierać okna do całkowitego zniknięcia zapachu farby i agresywnych składników lotnych zawartych w jej składzie. Z tego samego powodu w łazience należy uwolnić się od wszystkiego, pozostawiając tylko produkty fajansowe. Krany i prysznice muszą być zamknięte.

Pomaluj wannę pędzlem

Jak przyspieszyć proces schnięcia, jeśli używasz farb w sprayu

Oto kilka wskazówek, jak przyspieszyć schnięcie farby:

 • Jeśli to możliwe, pracuj na zewnątrz;
 • Jeśli pracujesz w pomieszczeniu, włącz kaptur;
 • Nałóż farbę cienką warstwą;
 • Osusz powierzchnię suszarką do włosów;
 • Po nałożeniu każdej warstwy użyj lakieru do mebli.

Te proste wskazówki i przydatne informacje pomogą sprawić, że kolorowanie będzie wydajniejsze i szybsze!

O powlekaniu

Ile warstw lakieru należy nałożyć na samochód, zależy od wybranego materiału, zostało to już omówione, więc zastanówmy się nad samym procesem aplikacji. Proces malowania należy rozpocząć od końców i różnych zakamarków korpusu, a następnie przejść do głównych powierzchni

Ważne jest, aby dobrać odpowiednią dyszę pistoletu natryskowego, dlatego do użytku „na mokro” powinna mieć rozmiar nie większy niż 1,5 mm. Proces aplikacji uzależniony jest od powierzchni malowanej powierzchni.

W przypadku malowania dużej powierzchni karoserii lakier nakładany jest krzyżowymi ruchami pistoletu lakierniczego. Jeśli powierzchnia ma niewielką powierzchnię, lakier nakłada się obracając spiralnie. Zaczynają wychodzić poza malowaną powierzchnię i stopniowo przesuwają się w kierunku środka. Odległość pistoletu natryskowego od powierzchni nie powinna przekraczać 25 cm, jeśli ta odległość zostanie zmniejszona, możesz uzyskać obwisanie, smugi i inne wady.

Ważne jest również, aby wiedzieć, jak długo nakładać lakier po malowaniu samochodu, zależy to od użytego materiału. Suszenie powłoki odbywa się zgodnie z wcześniej wymienionymi zaleceniami, należy również dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania użytego materiału.

Wysoce niepożądane jest stosowanie do suszenia wentylatora, który może przyciągać kurz do malowanej powierzchni. Najlepiej używać reflektorów.

metoda podczerwieni

Popularnym pytaniem jest, jak długo lakier schnie po nałożeniu na karoserię. Już po 5-6 godzinach samochód można eksploatować, ale nie należy go myć wcześniej niż tydzień po malowaniu i lakierowaniu.

Metoda konwekcyjna jest tradycyjna dla małych warsztatów, nie tylko komercyjnych. W końcu taka lampa nadaje się również dla prostego kierowcy, który chce utrzymać swój samochód w doskonałym stanie. Główną wadą tej metody jest to, że zbyt szybko się nagrzewa, przez co warstwy zewnętrzne schną szybciej niż wewnętrzne, więc jeśli przesadzisz z temperaturą, lakier może zacząć bąbelkować.

Aby tego uniknąć, upewnij się, że ogrzewanie jest jak najwolniejsze. Pod tym względem lampa na podczerwień jest lepsza, ponieważ promienie przechodzą przez wszystkie warstwy. Jeśli nie chcesz ryzykować lub masz niewielkie doświadczenie w obsłudze takich jednostek, lepiej spokojnie poczekać dzień, aż auto całkowicie wyschnie. Można już uruchomić (ale ostrożnie) maszynę po zakończeniu suszenia po 5-6 godzinach.

Specyfikacje i paleta

W sprzedaży można znaleźć kilka odcieni farby opisanej w artykule, każdy z nich ma pewną odporność na ciepło. Na przykład srebro może wytrzymać temperatury do 650°C, a czerń może wytrzymać temperatury do 600°C. Jeśli chodzi o kolory niebieski i czerwony, a także czerwono-brązowy, warstwa o takich odcieniach będzie w stanie wytrzymać temperatury do 350 ° C. Biały kolor opisywanej farby jest najmniej odporny na ciepło, ponieważ wytrzymuje temperatury do 300°C. Każda wartość może zmieniać się w obu kierunkach o 5 °C.

Farbę Kudo należy nakładać na powierzchnie metalowe, średnie zużycie to 2 m2. To na taką powierzchnię trafi jeden cylinder o pojemności 520 ml. W pudełku jest 12 takich butli, a wymiary pudełka to: 270 x 205 x 207 mm. W ramach mieszanki:

 • polimetylofenylosiloksany;
 • wypełniacze;
 • pigmenty;
 • dodatki;
 • ksylen;
 • octan metylu;
 • butanol;
 • propan;
 • butan.

Farba produkowana jest zgodnie ze specyfikacją 2388-025-53934955-2010.

Cel i zastosowanie

Emalia w aerozolu ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach działalności: budowa, naprawa, renowacja, dekoracja. Zastosowanie takiej farby nie stwarza trudności w pracy z obszarami o dowolnej złożoności. Po malowaniu nie trzeba czyścić dodatkowych narzędzi, co minimalizuje utratę szkliwa. Aby pracować z aerozolem, nie trzeba kupować rozpuszczalników i mieszać kolory, aby uzyskać pożądany odcień.

Producenci pompują emalię do puszek aerozolowych za pomocą obojętnych składników chemicznych, które wytwarzają nadciśnienie niezbędne do natryskiwania. Farba w aerozolu jest sprzedawana jako gotowa: weź ją i pomaluj. Etap przygotowawczy jest wykluczony, podobnie jak podczas pracy z innymi emaliami. Wystarczy dobrze wstrząsnąć zawartością puszki i rozpylić farbę w aerozolu.

Emalia w aerozolu jest niezastąpiona:

 • podczas wykonywania prac nad aktualizacją poszczególnych powierzchni, na przykład przywracaniem starej wanny;
 • do produkcji różnych elementów dekoracyjnych i barwienia drobnych przedmiotów;
 • do nakładania wybranego obrazu za pomocą szablonu;
 • wykonywać graffiti;
 • podczas malowania obszarów o złożonej konfiguracji.

Stosowane są emalie w puszkach kompaktowych:

 • w połysku, półpołysku, matowej fakturze;
 • z odpływami w masie perłowej lub z opalizującymi plamami;
 • z odblaskami fluorescencyjnymi i efektem diamentowej powłoki.

Produkty do malowania i lakierowania w puszkach aerozolowych są poszukiwane przez mistrzów projektowania, z ich pomocą:

 • naśladować efekt nadruku lub efekt połysku metalu;
 • odtwarzać warianty tekstury różnych materiałów;
 • uzyskaj rozmyte odcienie wszystkich kolorów tęczy.
 • Uwarunkowania zewnętrzne wpływające na czas utwardzania farb i lakierów

  Na jak długo farba olejna lub jakiekolwiek inne wysycha zależy przede wszystkim od następujących punktów, określanych przez właściwości malowanego materiału i warunki zewnętrzne:

  Porowatość. Obfita obecność porów na obrabianej powierzchni aktywnie przyczynia się do aktywnej absorpcji roztworu, co znacznie przyspiesza jego krzepnięcie. Na przykład na tapecie farba wysycha znacznie szybciej niż na metalu.

  Александр

  Все будет хорошо...

  Rate author