jak długo żel schnie w lampie?

dołącz do dyskusji

 • Rodzaje urządzeń do suszenia lakierów
 • Zasady selekcji
 • Czas schnięcia
 • Alternatywne opcje suszenia
 • Częste błędy
 • Czasy, kiedy tylko kobiety z dobrymi dochodami mogły sobie pozwolić na trwałą, długotrwałą powłokę na paznokciach, dawno minęły. Teraz możesz stworzyć doskonałą jakość powłoki żelowej własnymi rękami bez wychodzenia z domu. Manicure „zrób to sam” oszczędza czas i pieniądze.

  Rodzaje urządzeń do suszenia lakierów

  Suszarka jest centralnym narzędziem w tworzeniu manicure i wymaga starannej dbałości o dobór i właściwe użytkowanie. W manicure stosuje się głównie trzy rodzaje tych urządzeń.

 • Najpopularniejszą opcją są lampy ultrafioletowe (UV) . Uniwersalne, mogą być używane do suszenia lakierów hybrydowych i innych lakierów do paznokci. Wadą jest stosunkowo krótka żywotność świetlówek.
 • Diody elektroluminescencyjne (lampy LED) – dopiero zaczynają zdobywać popularność w branży manicure. Mają długą żywotność. Diody LED są wbudowane w powierzchnię urządzenia. Jednak tylko niektóre lakiery hybrydowe wysychają.
 • Hybrydowy. Połącz właściwości lamp UV i LED. Przewyższaj inne urządzenia pod względem żywotności. Przyspiesz kilkakrotnie proces suszenia. Całkowicie bezpieczny dla skóry i paznokci. Ale takie urządzenia są bardzo drogie.
 • Świetlówka CCFL jest bardzo rzadka. Posiada zimną katodę, która nie pozwala na nagrzewanie się urządzenia, co niewątpliwie zwiększa żywotność. Ma maksymalną moc 1,5 razy większą niż inne lampy. Mimo to paznokcie suszy się w nim tyle samo, co w innych suszarniach.

  Producenci lakierów żelowych zawsze zaznaczają na etykiecie, w której lampie należy suszyć powłokę. Niezbędne jest rysowanie na ikonach UV lub LED.

  Jeśli użyjesz lampy, która nie jest odpowiednia dla konkretnego produktu do paznokci, możesz wpaść w spore kłopoty.

  Zasady selekcji

  Samo podjęcie decyzji o rodzaju lampy to za mało. Każdy rodzaj lampy ma swoje cechy, które wymagają przestudiowania jeszcze przed pozyskaniem technologii. Kupując, musisz zwrócić uwagę na te cechy techniczne.

  • Wielkość techniki manicure wpływa również na wygodę i czas schnięcia. Na współczesnym rynku można znaleźć urządzenia, które pozwalają wysuszyć całą rękę na raz. Ale nawet miniaturowe odpowiedniki robią to znakomicie, choć przez dłuższy czas. Chodzi o liczbę lamp lub diod LED, które mieszczą się w urządzeniu. Im większe urządzenie, tym większa liczba elementów świetlnych. Zazwyczaj lampy UV mają standardowe rozmiary, zmienia się tylko liczba lamp. Istnieją bardzo małe opcje przeznaczone do suszenia tylko jednego palca. Najlepiej nadają się do napraw dłutowanych, a nie do manicure wszystkich palców. W przeciwnym razie czas zabiegu wydłuży się dziesięciokrotnie.
  • Dożywotni. Lampy LED wytrzymają co najmniej dwa lata, ale urządzenia UV są bardziej odporne na użytkowanie. Producenci gwarantują 100 000 godzin użytkowania. Lampy należy jednak wymieniać co sześć miesięcy, niezależnie od częstotliwości użytkowania.
  • Design to cecha, która nie wpływa na cechy jakościowe urządzeń.

  To osobisty wybór każdego kupującego, który będzie kierował się swoim gustem i życzeniami.

  Czas schnięcia

  Wszelkie wymienione powyżej niuanse wpływają na czas schnięcia żelkotu. Warto jednak pamiętać, że każda warstwa ma indywidualne wymagania dotyczące czasu polimeryzacji.

  Największa moc lampy UV to 48 watów. Optymalna i wszechstronna opcja to 36 watów. Ta lampa nadaje się zarówno do manicure domowego, jak i salonowego. Wysuszy bazę w ciągu minuty. Kolor i wykończenie – dla dwojga.

  Lampa o mocy 24 W wydłuży czas utwardzania o jedną minutę. W przypadku jednej warstwy koloru 9-watowa potrzeba do pięciu minut.

  35-watowa lampa LED suszy pierwszą warstwę w dziesięć sekund, a resztę w dwadzieścia sekund. Model o mniejszej mocy (od 18 do 24 watów) zrobi to w trzydzieści sekund. Ta opcja, we wszystkich swoich cechach, jest idealna do domowego manicure. Modele o mocy 9 W lub mniejszej potrzebują do jednej minuty na kolor i warstwę nawierzchniową.

  Biożel schnie w lampie UV przez trzy minuty, w przypadku LED ten produkt przy maksymalnej mocy trwa nie dłużej niż minutę.

  Czas polimeryzacji w aparacie hybrydowym zależy od właściwości powłoki. Lampy te są wyposażone zarówno w zegary sekundowe, jak i minutowe. Lampy o mocy 36 W najlepiej nadają się do domowego manicure.

  Alternatywne opcje suszenia

  W nieprzewidzianych przypadkach, gdy pilnie potrzebujesz naprawić uszkodzoną powłokę, a lampy nie ma pod ręką, istnieją alternatywne sposoby suszenia lakierów żelowych. Takie eksperymenty można próbować bez zainteresowania. Ale musisz natychmiast dostroić się do niskiej jakości manicure.

  Można powiedzieć, że do suszenia produktów żelowych bez lampy stosuje się improwizowane środki.

  • Kąpiele z lodem. Zamroź i wysusz żelkot. Ta opcja jest uważana za najbardziej odpowiednią, ponieważ jest bezpieczna i pozwala uzyskać dobry wynik. Jednak nie każdy czuje się komfortowo trzymając ręce w lodowatej wodzie przez około dziesięć minut.
  • Lek na przeziębienie. Odmiana poprzedniej wersji. Powleczoną butelkę przed nałożeniem umieszcza się w lodówce na 20-30 minut. Nałożenie lakieru hybrydowego na zimno kilkakrotnie wydłuża czas schnięcia.
  • Zwykła suszarka do włosów. Muszą wysuszyć powłokę przez trzydzieści minut. Przepływ powietrza deformuje lakier hybrydowy, może się poruszać i falować, więc jest mało prawdopodobne, że uzyskasz tą metodą idealnie równomierną powłokę.

  • Promienie słoneczne UV. Wynik sprawi, że będziesz czekać dłużej niż godzinę.

  Rzecz w tym, że moc najlepszego solaru jest bardzo mała w porównaniu do lamp.

  • Katalizatory żelkotowe to innowacja w branży paznokci. Narzędzie szybko wysusza wszystkie produkty do manicure żelowego. Istnieją trzy odmiany, które są dostępne w postaci maści, sprayu lub żelu. Przy stosowaniu tej nowości ważne jest równomierne nakładanie produktu. W przeciwnym razie powłoka wyschnie nierównomiernie.
  • Wyjątkową opcją jest medyczna lampa o niebieskim spektrum . Szybkość polimeryzacji zależy od mocy urządzenia. Nie gwarantuje dobrej jakości.

  Żadna z tych metod nie gwarantuje jakości manicure, jaki uzyskuje się lampą.

  Częste błędy

  Problem zwijania się lub kurczenia żelkotu jest częstym problemem zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbystów. Przyczyny tych problemów mogą być bardzo różnorodne.

  Najczęściej winna jest niewystarczająca moc lub niewłaściwie dobrany rodzaj lampy. W przypadku zakupu innego może pojawić się problem, że lakier, do którego jest przeznaczony, zostanie wycofany ze sprzedaży. Przed zakupem nowej oprawy sprawdź etykietę żelkotu, aby dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju lampy potrzebujesz.

  Inną częstą przyczyną są przestarzałe żarówki. Jedynym wyjściem jest ich wymiana.

  Lampy UV nie są w stanie wysuszyć grubej warstwy powłoki. Odwrotnym powodem jest bardzo cienka warstwa, która bardzo łatwo wysycha. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja psują jakość manicure.

  Александр

  Все будет хорошо...

  Rate author